Søtsitron smakspasta Laget på Cedrat

Søtsitron smakspasta

Laget på Cedrat

Product nr:2240572-M
From 1 072,-
3 in stock
DescriptionTechnical infoOthers boughtAccessoriesAlternatives
Description

Ekte smakspasta fra den anerkjente italienske produsenten PreGel

Sitron smakspasta er en sursøt smak hentet fra sitrusfrukten Cedrat, som tildels omtales som en søtsitron eller sukatsitron i Norge. Smaksmessig er det liten forskjell mellom sitron og cedrat, men sistnevnte fremstår noe søtere og mindre aggressiv.

Smak
Sitron

Lukt
Sitron

Tekstur og farge
Tykk og jevn pasta uten biter, korn eller kjøtt. Oppvarming til 25-30°C vil gjøre pastaen noe mer flytende og håndterbar. Gulfarge med grønnskjær som gir en lys pastellaktig grønnfarge ved utblanding i hvite masser.

Dosering
Anbefalt dosering: 30-40g per kg masse. Øk eventuelt dosering etter eget ønske, smak deg frem med økning på 10 og 10g.

Bruk og fremgangsmåte
Produktet er klar til bruk, blandes direkte i massen man ønsker å smaksette. Egner seg godt til å smaksette gelato, bakevarer, konfekt, kjeks, kaker og desserter. Vår anbefaling er å bruke produktet i en sorbet, sitronterte eller mousse.

Technical info
Ingredienser

Product information

Best before dato from prod. 36 months
Certification & branding
  • BRC (The British Retail Consortium)
  • Foodcontact approved packaging
  • Gluten free
  • IFS (International Featured Standards)
  • Lactose free
  • No GMO
  • Palm oil free
  • Vegan
  • Vegetarian
Allergens Inneholder ingen kjente allergener
- May contain traces of: Contains no traces of any known allergens
Oppbevaring Dry and cool (15-20 degrees)


Others bought
Accessories
From 65,-
71,-
From 198,-
From 119,-
129,-
From 123,-
Alternatives
3 027,-
From 919,-