Pralinerkuler Melk 2,7g - 504stk 25 x 25 x H22mm

Pralinerkuler Melk 2,7g - 504stk

25 x 25 x H22mm

Product nr:2670010
1 247,-
-+
14 in stock
DescriptionTechnical infoOthers boughtAccessoriesAlternatives
Description

Ufyllte melkesjokoladekuler plassert i formpresset plastblister. Fylles med ønsket ganache, pralinekrem eller annet fyll for hånd med sprøytepose, eller med maskin (pralinfyller - se tilbehør). Hullet lukkes/forsegles med melkesjokolade når kulene er ferdig fylt. Kulene kan senere overtrekkes med enda mer sjokolade for å gjøre kulene noe større, mer smaksrik eller kreative ved å dyppe de i kokosrasp eller kakaopulver.

Hva angår fyll i kulene så står man meget fritt, vi kan sterkt anbefale vår utvalg av praline og kremer som dekker det meste. Enkelte av kremene er nokså basis og kan derfor fint justeres etter eget ønske. Ønsker man en unik og konsentrert smak så kan vi også anbefale et utvalg av smakspasta. Smakspasta kan tilsettes direkte i en ganache eller krem, utvalget er nokså konsentrert i smaken - tilpass derfor mengden, men en god pekepinn er 20-50g smakspasta per kilo masse.

Ha i mente at fyllet ikke bør overstige 25°C, dette for å unngå at fyllet lager hull på skallet. Det er også viktig at hele hulrommet i kulene fylles for å unngå at det dannes luftlommer - da dette i verste fall fremskynder holdbarheten og kan skape mugg.

Technical info
Ingredienser Sukker, kakaosmør, helmelkpulver, kakaomasse, fløtepulver, emulgator (soyalecitin).

Product information

Best before dato from prod. 24 months
Certification & branding
  • Gluten free
  • Kosher Dairy
  • No GMO
  • Vegetarian
Chocolate type Milk chocolate
Allergens
  • Milk, dairy products, lactose
  • Soya
- May contain traces of: Nøtter, uspesifisert
Oppbevaring Tørt og kjølig (maks 18 grader)


Others bought
Accessories
484,-
105 324,-
2 962,-
123,-
250,-
Alternatives
1 250,-
1 310,-
1 645,-
1 923,-