Madagascar 71% sjokolade Intens kakao, balansert, frukt & vanilje Madagascar 71% sjokolade Intens kakao, balansert, frukt & vanilje

Madagascar 71% sjokolade

Intens kakao, balansert, frukt & vanilje

Varenr:146813-M
Fra 2 030,-
5 På lager
BeskrivelseTeknisk infoAndre kjøpte ogsåTilbehørAlternativer
Beskrivelse

Agostoni Single Origin produkt fra Madagaskar
Ekte mørk sjokolade av ekstra høy kvalitet fra ICAM sin Agostoni serie. Produktet er underlagt Single Origin merkenavnet, noe som betyr at kakaoen benyttet i dette produktet stammer fra kun ett enkelt sted, som oftest en og samme plantasje år etter år. I dette tilfellet har ICAM valgt en plantasje i Sambirano Valley nord-vest i Madagaskar, Øst-Afrika. Området er kjent for høy andel Criollo bønner som gir lav bitterhet og utmerket kvalitet på sjokoladen, mye takket være Sambirano elven som årlig oversvømmer store landområder og tilfører næringsrike sedimenter til vegetasjonen.
Landet er langt fra å kunne kalles en stor eksportør av kakao, med kun ca. 0,2% av markedet kan sjokoladen snarere kalles sjelden og bortgjemt. Men blandt de lokale er kakaobønnen "det grønnet gullet". Kakaoen som dyrkes på Madagaskar er av såpass høy kvalitet at varianten ble lagt til på listen "Fine of Flavour" av International Cocoa Organisation (I.C.C.O).

Med Single Origin merket skal du kunne klare å gjenkjenne hvor sjokoladen kommer fra. Madagascar gir nettopp dette med bruk av Trinitario og Criollo kakaobønne varianten. Et annet kjennetegn er lav bitterhet og en rekke nyanser av tørket og fersk frukt fra nærliggende vegetasjon. Med dette i mente så får man en sjokolade som egner seg meget godt til varm sjokoladedrikk.

Kakaoinnhold: 71%
Kakaosmør: 42%
Sukker: 29%
Melk: 0%
Fett: 43%

Flytevne: 3 av 5 (lav viskositet)

Opprinnelse
Produsert med råvarer av høy kvalitet fra Sambirano Valley nord-vest i Madagaskar, Øst-Afrika. En blanding med fokus på rene råvarer og autentisitet. Ettersom produktet kun er røstet og malt ned, uten ytterligere industrielle prosesser, bevares all aroma og smak i langt større grad - dette gir en vanvittig ektefølt røstet kakaosmak som bør oppleves. Opplevelsen forsterkes ytterligere i den grad at kakaoen er Single Origin og gir derfor en distinktiv smak av stedet kakaobønnen stammer fra.

Fermenteringsprosess
Fermenteringen utføres i en trekasse og varer mellom 5 til 7 dager. Tørking utføres på store trebord i ca. 1 uke.

Smaksprofil
Intens og bred aroma og smak av kakao, balansert sødme og syrlighet samt bitterhet. Noter av frisk frukt og vanilje. Vedvarende kakaosmak i ganen.

Kakaobønne variant
Criollo og Trinitario

Bruksområde
Madagascar 71%, i likhet med sin melke-variant, egner seg meget godt til konfekt/pralin. Brukes da enten ren eller i kombinasjon med øvrige smaker.
Prøv den også som den dominerende smaken i en mousse eller krem. Sjokoladen har grei flytevne, noe som er ideelt til produksjon av sjokoladeplater, med eller uten inklusjoner. Med god flyt og høy andel kakaosmør får man også mye god smak som lar seg lett drikke. Så det å lage en varm sjokoladrikk med Madagascar 71% er god anvendelse av produktet og vil gi en eventyrlig smak.

Av øvrige bruksområder kan vi anbefale den til ganache og fyll, samt konfektskall. Fungerer fint i en kontinuerlig overtrekksmaskin.

Egner seg også godt til melkebasert sjokoladeiskrem eller semifreddo. Test gjerne med en kombinasjon av ulike krydder.

Farge
Mørk brun



Teknisk info
Ingredienser Kakaomasse, sukker, kakaosmør, vaniljeekstrakt

Produktinformasjon

Anbefalt bruksområde
  • Konfektskall og modellering
  • Krem og mousse
  • Som ingrediens
  • Varm sjokolade
Øvrige bruksområder
  • Drasjering av nøtter m.m.
  • Ganache og fyll
  • Icing & Glasur
  • One-Shot maskin
  • Overtrekk
  • Stracciatella
  • Til dekorasjon
Holdbarhet fra prod. dato 30 mnd
Produktegenskaper Bakestabil
Sertifisering & merking
  • BRC (The British Retail Consortium)
  • Fri for GMO
  • FSC N002566
  • HACCP
  • Halal
  • IFS (International Featured Standards)
  • ISO 9001
  • Kosher
  • Laktosefri
  • Matkontakt godkjent forpakning
  • Vegan
  • Vegetar
Allergener Inneholder ingen kjente allergener
- Kan inneholde spor av: Inneholder ingen spor av kjente allergener
Oppbevaring Tørt og kjølig (maks 18 grader)


Andre kjøpte også
Tilbehør
221,-
2 962,-
333,-
143,-
Alternativer
Fra 2 030,-
Fra 2 014,-
Fra 2 085,-
Fra 2 019,-
Fra 2 011,-